Informace
Soubory ke stažení
příloharozpis fotbal podzim 22
Aktuality a novinky - výpis
Vybraný filtr: Sokol - ročník 2013

Je-li Vaším přáním prohlížet aktuality mimo vybraný ročník, použijte pravou navigační lištu s historií vybranné třídy.

 
06-01-2014
Barric Cup 2013
Nápad na pořádání měření sil v hokejbale vznikl kde jinde než u piva. Již více než rok chodí početná skupina tuchoměřických muží 1krát až 2krát týdně trénovat hokejbal na umělé hřiště Sokola Tuchoměřice. Je to tak nějak návrat do dětských let kdy se kromě fotbalu celoročně hrával právě i hokejbal. Na delší dobu zapomenutá zábava byla oprášena třicátníky kteří ještě pamatují jakou zábavu tento sport nabízí. Uspořádat tedy oficiální měření sil bylo jen otázkou času. Slovo dalo slovo a organizace se ujali Standa Jemelka ml. spolu s Karlem Novákem ml. oba vášnivý hráči. Hledání oficiálního názvu netrvalo dlouho, nápad na pojmenování “Barric Cup“ se váže na vzpomínku na zesnulého Josefa Bareše ml. který nás opustil již před více než 19 lety. Tento mladý hoch byl součástí party která se právě často scházela při hraní hokejbalu. Vznikl tedy turnaj, jako vzpomínka na tzv. Barrica. O vhození čestného buly jsme požádali otce Josefa Bareše staršího, který tak poděkoval organizátorům a účastníkům za vzpomínku na zemřelého syna.
Dnem turnaje byla vybrána povánoční sobota 28.12.2013. Předem vyvěšené plakáty avizující tuto akci, lákali k účasti i další hlavně mladší hráče, kteří propadli vesnickému hokejbalu. Přihlásilo se celkem 5 týmů po 5 až 7 hráčích. Hra byla domluvena pro 4hráče v poli a brankáře. Dle počtu týmů se hrálo systémem každý s každým ve 3kolech, 1zápas na 7minut bez přerušování. Po 30 odehraných zápasech základní skupiny postoupily první 4 týmy do semifinále. Dvě semifinále hraná už na 2x 5 minut určila finálovou dvojici která si to rozdala o celkového vítěze Nultého ročníku turnaje.
Již před začátkem turnaje bylo jasné že o prestiž bude postaráno, týmy vznikly na základech rivality jednotlivých hráčů. Zaregistrované týmy si dali názvy které mnohé naznačovali jak to s jejich účastí asi bude vypadat Sbornaja Komanda (hráči Novák Karel ml., Jemelka Roman, Hejra Petr, Autrata Pavel a Dubák Jiří), Lední REVUE (hráči Brix Aleš, Kovář Pavel, Jemelka Stanislav ml., Kaščák Jan, Tůma Václav, Smrž Roman, Tecl Jakub), OVI tým (hráči: Ernest Michal, Boula Oldřich ml., Autrata Milan, Hejra Jakub, Ježek Jan, Čadek Jan), ČEK RE „PUB“LIC (hráči Stáreček Michal, Kovář Michal, Kovář Roman, Rouček Jan, Sedláček Tomáš) a jako pátý tým s názvem Dřeváci (hřáči Enest Filip, Mikolaj Tomáš, Novák Miroslav, Ledinský Petr, Opletal Libor, Klobáska David).
Jako největší favorit turnaje byl automaticky pasován tým který se pojmenoval Sbornaja Komanda který tvoří zkušení hráči pamatující právě ještě hluboký socialismus a mašinerii zvanou Sbornaja Komanda. Z ostatních týmů bylo poměrně těžké vyčíst jak moc se budou rvát o účast ve finále ale každý věřil že na titul má šanci dosáhnout.
Lákadlem pro všechny bylo získat primát v turnaji a tím i hlavní cenu „zlatou hokejku“ putovní trofej pro nejúspěšnější tým. Organizátoři se rozhodli že udílet budou jen trofeje pro vítěze. Od začátku tedy bylo jasné že první bere vše. Ostatní budou v zapomnění.
Individuální ocenění byla vyhlášena tato:
„Zlatá helma“ cena nejlepšího hráče turnaje (nominace na toto ocenění prováděli kapitáni jednotlivých družstev.
„cena Jiřího Králíka – pečený králík“ – cena pro nejlepšího brankáře (pro brankáže s nejmenším počtem obdržených golů)
„cena pro nejlepšího střelce“
„cena pro nejlepšího nahrávače“ – započítávali se jen tzv. první nahrávky.

Počasí v den turnaje bylo pro hru poměrně příznivé, nepršelo, nesněžilo, teploty kolem nuly. Sraz hráčů byl domluven na 9 hodinu, krátce po seznámení s pravidly a stylem rozlosování, začaly nelítostné ale většinou „fair play“ zápasy. Po odehrání prvního kola už bylo snadné odhadnout že převážně družstva nazvaná Sbornaja Komanda (s originálními dresy) a Ledni REVUE chtějí turnajový triumf nejvíce. Ostatní se jim snažili mocně vzdorovat ale oba týmy disponovali pevnou obranou, vynikajícími brankáři, kreativním a produktivním útokem. Družstvo nazvané OVI se snažilo roztrhnout oba favority a propasírovat se na druhé místo ale nedařilo se jim právě v přímé konfrontaci.
Na účastníky čekal poměrně bohatý cateringový program čítající teplou polévku a guláš, smažené řízky, spoustu ovoce a teplý svařák. Pro otužilce bylo točené pivo.

Před koncem základní části turnaje už bylo o vítězi první části turnaje rozhodnuto a tak se pozornost ubírala převážně k boji o poslední postupové místo do play off což zajištovalo 4. místo. To nakonec vybojoval tým z názvem ČEK RE“PUB“LIC na úkor nepostupujících Dřeváků, a to v posledním zápase kde doslova ubojoval remízu 0:0 s vítězem základní části družstvem Lední REVUE.
Základní část tedy skončila v tomto pořadí 1. Lední REVUE se ziskem 21 bodů, 2. Sbornaja Komand se ziskem 17 bodů, 3. OVI se ziskem 15 bodů a 4. ČEK RE“ PUB“LIC se ziskem 4 bodů.
Krátká přestávka vyplněná většinou doplněním tekutin a nabráním posledních sil v těle rychle utekla a začali boje o finále.
První semifinále obstaral zápas Lední REVUE a ČER RE“PUB“LIC – výhra suveréního celku Lední REVUE 4:0 jen podtrhla jejich dobrou taktiku a rozhodnutí vsadit na vícečlenný tým kde se spíš rozložila únava. Lední REVUE se tak pasovala do role favorita a čekala na svého soupeře.
Druhé semifinále hrály týmy Sbornaja Komanda proti OVI. Velmi dramatické semifinále kde se rozhodlo až v samém závěru zápasu ve prospěch družstva Sbornaja Komanda. Tento tým hrál i přes pokročilý věk hráčů a bez možnosti střídání velmi účelný a jednoduchý hokejbal založený na maximálním nasazení a proměňování šancí od útočících hráčů.
Před finále se zdálo že by triumf měl podle dosavadního průběhu připadnout jasně týmu Ledni REVUE ale opak byl pravdou. Což je vždy na sportu krásné.
Finále začalo poměrně opatrně po 5 hodinách turnaje nechtěl nikdo prohrát nejdůležitější zápas dosavadní kariéry. Jako první se do vedení dostala Sborna, za chvíli ale dvěma góly Lední REVUE otočila zápas a zdálo se že si to již pohlídá. Ovšem ihned po začátku druhého poločasu vyrovnala Sborna na 2:2 a pár minut před koncem zápasu dvěmy góly v rychlém sledu potrestala Sbornaja nedostatečné osobní bránění střelců Hejry a Dubáka. Konečné skóre tedy znělo 4:2 ve prospěch hráčů Sbornaja Komanda.
Vyhlášení výsledků které následovalo krátce po skončení zápasů odpovědělo i na další vyhlášené kategorie.
V kategorii nejlepší střelec turnaje vyhrál již zmiňovaný snajpr týmu Sbornaja Komanda Petr Hejra s celkovými 19 vstřelenými góly.
V Kategorii nejlepší nahrávač vyhrál Jakub Tecl z teamu Lední Revue a to se 6 nahrávkami.
Cenu „Jiřího Králíka“ o nejlepšího brankáře vyhrál Václav Tůma z Lední REVUE s počtem 3 inkasovaných gólů.
Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Petr Hejra který tak završil úspěšné tažení družstva Sbornaja Komanda.
Většina hráčů se pak přesunula do přilehlé hospůdky aby si v klidu popovídala a odpočinula od náročného soupeření. Hecování nebralo konce a rozbouřená EGA ještě dlouho po turnaji vířila vzduch a atmosféru.
Turnaj se myslím povedl a doufám že v příštím ročníku bude přihlášeno ještě více týmů a více mladých hráčů.
Zlatá hokejka - cena pro vítěze
Petr Hejra jako nejlepší hráč tu
Vítězný team - Sbornaja komanda
Bohaté občerstvení
Josef Bareš vhodil úvodní čestné
Václav Tůma byl vyhlášen nejlepš
26-12-2013
Derby Kněžívka Tuchoměřice
Přepis článku z novin Náš Region, jejímž autorem je mladý budoucí talentovaný novinář Filip Ernest:
Tuchoměřicům vládnou Tuchoměřice.
Přesně ve výročí vzniku československého státu, jen
o 95 let později, se v obci Tuchoměřice konal již šestý ročník
derby místních částí obce. Jedná se o části Tuchoměřice
a Kněžívka. Konkurence mezi těmito nesmiřitelnými rivaly je
odvěká, a tak je v každém derby o napětí postaráno.

Pro příchozí hráče i fanoušky z Kněžívky byla na pomyslné hranici mezi Tuchoměřicemi a Kněžívkou umístěna recesní cedule vítající je na území Tuchoměřic.
I cedule na kabině dávala hráčům Kněžívky jasně najevo, kdo
je tu doma. Bilance před zápasem však hovořila zcela vyrovna-
ně, dva zápasy vyhráli Tuchoměřáci, dva Kněžíváci a jednou se
oba celky rozešly smírně. Zápas, ve kterém se najednou
objevují všechny generace, a to i ženy, měl výkop hodinu po po-
ledni. Naštěstí i počasí tomuto místnímu „svátku“ přálo. Před
výkopem se odehrálo památeční focení a minuta ticha. Ta byla
věnována zesnulé legendě a kapitánovi sedmdesátých let, panu
Láďovi Zítkovi. Výkop byl na domácích neboli na
Tuchoměřicích. A ty se na svého soupeře vrhli s velkou vervou.
Bylo znát, že danou taktiku trenéry Boulou a Volkem se snažili na-
plnit. Ti v kabině hráčům vštípili jasný plán, do přestávky dát pět
branek. Nutno dodat, že málem se to povedlo. Domácím se sice hned
v úvodních minutách zranil gólman, ale vedení 4:0 to neohrozilo.
Hru měli, i díky posile z fotbalové národní ligy, plně pod kontrolou
a bavili přítomné diváctvo. Zcela nový tým Kněžívky
Zkrácená poločasová pauza proběhla venku. Po jejím konci vlétl
na trávník ve stejné sestavě zcela vyměněný tým Kněžívky. Trenér
Smrž musel asi hodně řádit. Během čtvrt hodiny jeho svěřenci
dvěma brankami zápas zdramatizovali. I na atmosféře bylo to rá-
zem znát. Kamarádský duch z počátku byl pryč, hrát začalo se na
ostří nože. Rozhodčí měl co dělat, aby občas horké hlavy zklid-
nil. S přibývajícími minutami se hra zklidnila. Po gólu na každé
straně to bylo sice stále jen o dvě branky, do šancí ale dostávali se
víc domácí. A když už si konečně pohlídali ofsajdovou past, završili
skoré na 6:3. Tuchoměřice tak na další rok patří Tuchoměřicům.
Čest poraženým, sláva vítězům. Tuchoměřice – Kněžívka 6-3 (4:0)
Branky: 2x Standa Jemelka a Michal Hrebíček, Josef Hrebíček
ml., Zdeněk Volek ml. – Pavel Autrata, Milan Autrata(p), Ro-
man Kovář.
Filip Ernest
24-12-2013
Přání
Výbor TJ Sokol Tuchoměřice přeje svým členům, příznivcům a všem ostatním krásné Vánoce a úspěšný příští rok 2014.
28-05-2013
Sokol a Himaláje - to nejde dohromady
Úspěch nejenom v kopané.
Člen TJ Sokol Tuchoměřice Mirek Rolc (56) zdolal v dubnu tohoto roku himalájský vrchol Mera Peak vysoký 6 461 m.nn.m.
Rododendrový les
Květ rododendronu
Base camp 5 350 m
Cesta do High campu
High camp 5 850m
High camp
Výstup na vrchol
Zhasínáme čelovky
Mount Everest 8848 m n. - vlevo
Nejvyšší vrcholy světa
Začíná být teplo
Na vrcholu
29-03-2013
Zrušení výběrového řízení
Výbor TJ Sokol Tuchoměřice tímto oznamuje, že ruší výběrové řízení na hospodu Na Hřišti.
19-02-2013
Valná hromada
Výbor Sokola Tuchoměřice si Vás dovoluje pozvat na volební VH Sokola Tuchoměřice, která se bude konat v kulturním domě Disko RaI dne 9.3.2013 od 16:00
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!
|